Bytów Letnią Stolicą Kaszub 2015

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Miło nam poinformować, że w wyniku plebiscytu o nazwie "4 STOLICE KASZUB", prowadzonego przez portale: pieknekaszuby.pl i pulskaszub24.pl Bytów większością głosów internautów wygrała plebiscyt.
Dziękujemy wszystkim za głosy oddane na nasze miasto.

Zapraszamy do Bytowa, pięknego miasta na Kaszubach!
Bytów - perła wśród kaszubskich lasów, miasto otoczone naturą, usytuowane wśród pagórków oraz licznych jezior. Miasto promuje naturalne walory, udostępniając mieszkańcom i turystom szlaki przebiegające wśród unikatowych w skali Europy jezior lobeliowych. Trasy przygotowane są zarówno dla użytkowników pieszych, rowerowych czy też wodnych. Świetnym dopełnieniem bazy turystycznej są kwatery oferowane przez hotele oraz gospodarstwa agroturystyczne. Całość uzupełniona jest szeroką gamą usług gastronomicznych, dając możliwość zasmakowania w potrawach tradycji i smaku regionu.
W naszym mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne, sportowe i koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fani sportu, miłośnicy muzyki bluesowej, zapaleni wędkarze, jak i uczestnicy wernisaży, wystaw oraz promocji książek lokalnych autorów.  Kulminacją aktywności społecznej jest okres letni, gdy mieszkańcy wspomagani przez licznych turystów uczestniczą w wydarzeniach, nawet o randze krajowej: Dni Bytowa - upamiętniające nadanie praw miejskich, Skandia Maraton – jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Nawet charakterystyczne grupy takie jak motocykliści, znajdą swoje w miejsce w kalendarzu imprez Bytowa.
Spacerując po mieście można zobaczyć ciekawe, uzupełniające się połączenie nowoczesnej architektury z historyczną linią zabudowy miasta. Historia zajmuje ważne miejsce w sercach mieszkańców i w kształcie rozwoju miasta. Bytów to także miejsce, gdzie teraźniejszość ściera się z historią, a nowoczesne rozwiązana architektoniczne z zabytkami.
Bytów jest miastem wielokulturowym. Bezspornym wyróżnikiem miasta jest podtrzymywanie i pielęgnowanie wielokulturowości mieszkańców oraz aktywne wspieranie inicjatyw mniejszości narodowych i etnicznych.
W mieście jest wiele zakątków wartych odwiedzenia, m.in.: Trakt Młyński, nowoczesny basen, promenada nad jeziorem lobeliowym Jeleń, zrewitalizowany Rynek, zabytkowy most kolejowy.
Przyjedź, poznaj, zostań na dłużej!