Zespół Muzyki Myśliwskiej HUBERTUS w Bytowie

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Podczas obchodów XVII Pomorskiego Konkursu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej na Zamku w Bytowie wystąpi Zespół Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” przy Kole Łowieckim „Cyranka” w Sztumie i Kwidzyńskim Centrum Kultury pod kierownictwem Michała Wojtyły.

Kwintet dęty „Hubertus” powstał w listopadzie 2001 roku. W 2004 zespół nawiązał współpracę z Kołem Łowieckim „Cyranka” w Sztumie. W 2007 poszerzył swoje możliwości o ciekawe i oryginalne brzmienie na Rogach Myśliwskich Parforce Horn w stroju B/Es. W tym samym roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego nadała Zespołowi Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” „Odznakę za zasługi dla łowiectwa” za propagowanie na wysokim poziomie muzyki i kultury łowieckiej na terenie kraju i za granicą. W 2008 roku zespół został współzałożycielem Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Tradycji Łowieckich z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. Dnia 3 września 2011 r. z okazji X-rocznicy istnienia zespołu – Elbląska Okręgowa Rada Łowiecka – honorował zespół Odznaczeniem za Zasługi dla Łowiectwa Okręgu Elbląskiego PZŁ.

Współorganizatorem występu „Hubertusa” jest Gmina Bytów.

Szczegółowe informacje dotyczące XVII Pomorskiego Konkursu Sygnałów i Muzyki Mysliwskiej na Zamku w Bytowie na plakacie.