Zaproszenie na koncert

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Już 27 września 2015 roku o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Bytowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert „Od Sinatry do Presleya. Przeboje wiecznie młode” w wykonaniu niesamowitego trio w składzie:

ANNA SPYCHALSKA - wokalistka
Wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Prywatnie Anna jest żoną Romualda Spychalskiego. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. W 2011 została okrzyknięta odkryciem wokalnym Europejskiego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W styczniu b.r. Anna i Romuald Spychalscy gościli w Kanadzie, gdzie wzięli udział w koncertach dla  kanadyjskiej Polonii. Anna Spychalska jest także organizatorką przedsięwzięć artystycznych. Wielkim sukcesem okazały się organizowane przez Agencję Artystyczną Anny Spychalskiej koncerty "Wielka Gala Trzech Tenorów" i "Wielka sława to żart - parada przebojów operetkowych i musicalowych". Anna Sychalska doskonali swój warsztat wokalny pod okiem znakomitej polskiej spiewaczki operowej  Izabelli Nawe. 

ROMUALD SPYCHALSKI - wokalista
Tenor. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Koncertował w Niemczech , Francji oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na terenie Polski występował m.in w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie i Częstochowie i na wielu scenach i estradach w Polsce. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku Gwendolyn Bradley. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Artysta wykonujący z powodzeniem różne gatunki muzyczne. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z wielu gatunków - arie i duety operowe, operetkowe  i musicalowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury, Andrea Bocellego, Franka Sinatry a nawet piosenki rozrywkowe.

ADAM WOJTASIK - saksofonista
W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Brał udział w licznych konkursach i przesłuchaniach. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich. Już podczas studiów rozpoczął działalność koncertową, którą z wielkim powodzeniem kontynuuje do dziś wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową. Był członkiem Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga wielokrotnie nagradzanego na konkursach i festiwalach. W 2009 roku wystąpił jako solista, wykonując z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej Koncert na saksofon altowy i orkiestrę smyczkową Es-dur op.109 Aleksandra Głazunowa. W 2010 został zaproszony do udziału w koncercie upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej Chicago for Poland – Memorial Tribute Concert w Millennium Park w Chicago. Współpracuje z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Filharmonią Kaliską, Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi.   Obecnie prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Bełchatowie i Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. 

 W programie niezapomniane polskie i zagraniczne przeboje. Usłyszymy utwory takich artystów jak: Kalina Jędrusik, Ewa Bem, Hanna Banaszak, Frank Sinatra, Tom Jones, i wielu innych.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy!!!